Voci interzise

Trailer

Regia: Barbara Miller
Țara: Elveția
Anul: 2012
Durata: 91 min

Synopsis:

„Trăiesc într-o utopie care nu îmi aparține”, scrie Yoanni Sanchez pe blogul ei. Pentru a posta pe blog trebuie să folosească spații publice, pentru că în Cuba sunt interzise conexiunile private la Internet. Femeile au fost cele care au descoperit rapid avantajele mediilor sociale. Guvernul iranian cenzurează cuvântul „femeie”. Orice căutare a acestui cuvânt în persana blochează accesul la următoarea pagină. Campioana cenzurii pe Internet rămâne însă China, cu mai mult de 2500 de site-uri blocate. Voci interzise urmărește viețile a trei femei reprezentative pentru noua generație de rebeli „conectați” care au curajul să denunțe abuzurile guvernelor lor.

Organizat de:

Organizat de:

Co-finanțat de:

Co-finanțat de:

În parteneriat cu:

În parteneriat cu:

Login