Eu, familia mea de romi și Woody Allen

}"}
Trailer

Regia: Laura Halilovic
Țara: Italia 
Anul: 2009 
Durata: 50 min

O tânără regizoare (19 ani) de etnie romă care încearcă să-și accepte originile spune povestea plină de viață și de ironie a propriei sale familii care a renunțat la viața nomadă și încearcă să se adapteze într-un apartament de bloc. Astfel, filmul este de fapt „jurnalul" Laurei Halilovici. Prin amintirile bunicii ei care încă locuiește într-o tabără provizorie, cu riscul de a fi evacuată, prin fotografii de familie și înregistrări video mai vechi filmate de tatăl său, dar și prin momente ale vieții de zi cu zi, regizoarea crează o lume puțin cunoscută și inaccesibilă celor din afara comunității.

Organizat de:

Organizat de:

Co-finanțat de:

Co-finanțat de:

În parteneriat cu:

În parteneriat cu:

Login