Aurul toamnei

Trailer

Regia: Jan Tenhaven
Anul: 2010 Țara: Germania
Durata: 56min

Synopsis:

Aurul toamnei spune povestea plină de speranță a cinci atleți seniori de diferite naționalități. Cu vârste cupinse între 80 și 100 de ani, toți sunt uniți de același țel – dorința de a participa la campionatul World Masters din orașul finlandez Lahti. Documentarul prezintă câteva demonstrații remarcabile de voință și curaj în fața vieții, dar și ocazionale momente de nostalgie și melancolie. Pe scurt, un film despre dragostea pentru sport și dragostea de viață în general.

Acest film are disponibile o serie de resurse educaționale. Vă rugăm să vă autentificați cu contul de profesor sau elev pentru a le putea accesa.

Organizat de:

Organizat de:

Co-finanțat de:

Co-finanțat de:

În parteneriat cu:

În parteneriat cu:

Login