Ne mărim echipa!

Căutăm să ne mărim echipa cu un nou coleg care să contribuie la bunul mers și la dezvoltarea programului educațional*.

Suntem o echipă mică, dar motivată și credem că filmele documentare pot să schimbe idei și atitudini. Căutăm o persoană care să ne ajute să ținem lucruile în ordine pe plan intern, în așa fel încât să continuăm să creștem frumos pe mai departe.

Pentru a vă înscrie, trimiteți-ne un CV și o scrisoare de intenție pe adresa Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea..

Așteptăm înscrierile voastre până pe 1 mai, urmând ca interviurile să aibă loc în perioada imediat următoare. Persoana selectată se va alătura echipei începând cu 15 mai.

Secretariat și contabilitate primară – part-time

Ce vei face?

• Vei ține evidența contractelor și cheltuielilor lunare
  • Vei verifica și centraliza documente financiare și adiacente (ordine de deplasare, foi de parcurs etc.)
  • Vei pregăti, împreună cu coordonatorii de proiecte, documentația pentru raportări financiare
  • Vei pregăti documente de plată către furnizori și colaboratori
  • Vei întocmi procese verbale și parteneriate cu școli și instituții colaboratoare
  • Vei administra arhiva de filme și materiale
  • Vei gestiona corespondența proiectelor

Ce vrem de la tine?

• Să fii o persoană organizată, cu atenție la detalii și viziune de ansamblu
  • Să ai experiență în contabilitate primară și secretariat
  • Cunoștințe de Word, Excel, Google Drive sunt esențiale
  • Capacitate de asimilare rapidă, spirit de inițiativă și lucru în echipă
  • Experiența de lucru în ONG reprezintă un avantaj

Ce oferim?

• Contract de muncă program part-time (4 ore pe zi)
  • Loc de munca – biroul One World Romania la Școală
  • Mediu de lucru plăcut, echipă prietenoasă și entuziastă
  • Satisfacția de a lucra în cadrului unui program educațional prezent și implicat la nivel național

*One World Romania la Școală este programul care aduce filmele documentare și discuțiile despre drepturile omului în liceele din România, prin organizarea de activități dedicate elevilor și profesorilor.