Căutăm coordonator pentru cluburile de film din țară

Căutăm să ne mărim echipa cu o persoană care contribuie la bunul mers și la dezvoltarea programului educațional*. Suntem o echipă mică, dar motivată și credem că filmele documentare pot să schimbe idei și atitudini.

Suntem în căutarea cuiva care să lucreze direct cu adolescenți din toată țara care organizează în liceele lor proiecții regulate de filme documentare și discuții pe baza unor subiecte care le trezesc interesul. Dincolo de adolescenți implicați, cluburile de film reprezintă o comunitate activă și creativă care pune în mișcare noi proiecte colaborative de amploare.

Pentru a vă înscrie, trimiteți-ne un CV și o scrisoare de intenție pe adresa Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea., până pe 28 iunie, urmând ca interviurile să aibă loc pe 3 iulie. Persoanele selectate se vor alătura echipei din cea de-a doua jumătate a lunii august.

Ce vei face?
- Vei ține legătura cu elevii implicați în cluburile de film, cu profesorii care îi susțin și cu instituțiile de învățământ
- Vei participa la o parte din proiecțiile și discuțiile organizate în cadrul cluburilor de film
- Vei organiza traininguri de formare și activități de diseminare cu elevii coordonatori de cluburi de film
- Vei întreține platforma educațională online
- Vei coordona publicarea articolelor scrise de elevi în secțiunea ”Revistă”
- Vei contribui la realizarea materialelor de promovare și comunicare

Ce vrem de la tine?
- Să îți placă să lucrezi cu adolescenți și să ai încredere în puterea lor de a avea un impact
- Experiență în coordonare de proiecte și/sau lucru cu oamenii
- Interes și sensibilitate față de subiecte sociale, educație și cultură
- Dorința de a crește o rețea de impact de amploare națională
- Cunoștințe de bază de Wordpress și HTML reprezintă un avantaj
- Să fii dispus(ă) să călătorești în interes de serviciu în diferite zone ale țării. Permisul de conducere categ. B reprezintă un avantaj

*One World Romania la Școală este programul care aduce filmele documentare și discuțiile despre
drepturile omului în liceele din România, prin organizarea de activități dedicate elevilor și profesorilor.

Login